Forum graficzne GraFFik.biz Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Tablet do komiksów
Autor Wiadomość
Bielo 
PromisedLand Member

Wysłany: 2006-12-13, 15:54   Tablet do komiksów

Witam.
Mam pytanie. Zawsze marzyłem aby rysowa własne komiksy z kaczorem donaldem. Chyba raczej każdy z was widzaił te komiksy. Ćwiczyłem rysowanie aż wreszcie się nauczyłem. Teraz, chcialbym zrobic już prawdziwy, profesjonalny komiks. Wydaje mi się, że używa się do tego tabletów. Mogliby?cie mi poradzi, jaki zakupic? Najlepiej w miarę tani, taki, który długo wytrzyma zanim się zepsuje.

Pozdrawiam, Bielo.

Wicus 

Wygrane: 1
Wysłany: 2006-12-13, 17:01   

Sam osobi?cie nie mam tabletu, ale miałem zamiar zakupić na ?więta i duóż czytałem o nich, (niestety z moim monitorem już dłużej nie moge wytrzymać i kupuje na ?więt amonitor) Napewno nie kupój tabletów firmy "Pentagram" bo przy częstym użytkowaniu mytrzyma góra 2 lata, aczkolwiek kusz? dużym obszarem roboczym w stosunku do konkurenci w tym przedziale cenowym.

Bardzo dobre, a przy czym s? praktycznie na kaz? kieszeń tablety firmy WACOM, z serii Volio i GRAPHIRE.

Porównuj?c nawet wygl?d tabletów tych 2 firm jest duża róznica, Pentagramy s? wykonane z tandetnego plasiku, a Wacomy maj?piękn? błyszcz?c? poweszchnie, od razu widać żę s?to profesjonalne urz?dzenia, czego nie da się powiedziećo pentagramach.

Nic więcej nie jestem w stanie napisac, ale napewno nie olecam Pentagramów ;-)

Pozdro, Wicus
-----------------------
[img]http://fotka.iplaneta.info/uploads2/bc4d789d5e.png[/img]

[img]http://www.pai.net.pl/palma/loza.png[/img]
[img]http://palma.prh.pl/ub.png[/img]

Cervantez 
CTU Leader

Wysłany: 2006-12-14, 21:06   

tak na dobr? sprawę to profesjonalny artysta komiksów rysuje swoje dzieła na kartce, potem "inkuje" czyli poprawia kontury specjalnym długopisem atramentowym ( nie bardzo sie orientuje jak dokladnie sie to nazywa :) a nastepnie przekazuje dalej kolory?cie ( b?dÄ˝ sam to robi ). Tak czy siak kontury - "lineart" powinno sie wykonywac na kartce papieru, a ewentualny kolor można już zrobić na pc

Bielo 
PromisedLand Member

Wysłany: 2006-12-17, 13:04   

A wiecie może, gdzie zakupi takowy długopis, oraz w jakiej cenie?

Kamikarze24 

Wysłany: 2014-02-11, 18:16   

Bielo napisał/a:
A wiecie może, gdzie zakupi takowy długopis, oraz w jakiej cenie?

Na alegro poszukaj.
-----------------------
zaproszenia ślubne | Arsenal Londyn | mama i ja

Odpowiedz do tematu